Podróż w świat zapachów

Wpis

wtorek, 26 lipca 2011

Zapachy Keiko Mecheri: Patchoulissime, Umé

Nuty zapachowe: persymona, liście brzoskwini, bergamotka, mandarynka, japońska wisteria, piwonia, sasanka, jaśmin, chiński osmanthus, drewno Hinoki, mahoń z Kambodży, pieprz

Testowania zapachów Keiko Mecheri ciąg dalszy. Ale po tych testach kapituluję, poznawania kolejnych zapachów Keiko nie planuję.

Szczególnie wiele obiecywałam sobie po Patchoulissime. Zresztą wspominałam o tym już pisząc o Grenats. Paczula w Patchoulissime miała być słodka, miękka, ziemista i czysta. Miała być - bo niestety nie jest. 

Patchoulissime jest cudne ale tylko przez kilka pierwszych chwil. Tuż po wylaniu kilku kropel na skórę można rozkoszować się czekoladową alkoholową paczulą ale niestety już po kilkunastu sekundach trzeba się przestawić na paczulę kwaśną i lekko sfermentowaną, która zresztą jest ledwie wyczuwalna i znika z nadgarstka po godzinie. Rozczarowanie numer milion trzysta dwadzieścia siedem. Z pewnością nie ostatnie.

Nuty zapachowe: indonezyjska paczula, róża, jaśmin, białe piżmo, benzoin

Drugi zapach Keiko Mecheri, o którym chciałam dziś wspomnieć to Ume.

Umé opisywany jest jako nieoczekiwanie dekadencki zapach. Tajemniczo brzmiące umé to japońska śliwka łącząca słodycz ze
słonością, owoc z przyprawami, eteryczną lekkość i aksamitne bogactwo. Opis kuszący, nuty intrygujące więc do testów przystąpiłam z pozytywnym nastawieniem.

Umé początkowo przypomina nijaki pudrowo - owocowy zapach z serii średniopółkowych perfum dla nastolatek. I tak sobie trwa delikatnie na skórze i pozwala o sobie zapomnieć. Ale nie na długo, bo jak się okazuje po kilku godzinach atakuje ze zdwojoną siłą a ten atak pachnie nie inaczej jak... Słoniem Kenzo! Ta sama przytłaczająca słodycz wanilii i cynamonu w wersji orientalnej. Nie wiem co ten zapach ma wspólnego ze śliwkami...

O nie, nigdy więcej zapachów Mecheri skoro nawet obiecujące Loukhoum mnie rozczarowało.

Szczegóły wpisu

Tagi:
Autor(ka):
a.wiadomosci
Czas publikacji:
wtorek, 26 lipca 2011 00:02

Polecane wpisy